Nasıl bilirdin papaz efendi ???

Camiye bir kez olsun merak edip ilgi gösterip de adım atmayan benim canım insanım mesele yeni açılan bir kilise olunca bayrağı ilk çekenlerden oluyor..
Yazık yahu.. Sorsan ömründe bir kez olsun kendi ibadet mekanlarına uğramışlığı yoktur, ama onun haricinde her türlü mekandan haberdardır..Hatta nedendir bilmem camiye gidenleri hor görerek bakan dalga geçen gençler çoğunlukta.. Ulan insan evlatları sorarım size , kuzum sizin dininiz nedir ? Müslümanız Elhamdülililah diye höt hötlenmeyi iyi bilirsiniz yeri gelince.. Elin kilisesine koşarak gitmeyi de marifet bilirsiniz ama dimi.. Yahu mübarek sen önce kendi camine sahip çık, bi git gör, çık seni çağıranın huzuruna teşrif et de bi sonra kilisen eksik kalsın be yaa … Dokunuyor vallahi ya..
Hristiyanlar bizden çok daha bağlı vallahi dinlerine de inandığı her şeye de..
Ne yazık ki öyle…
Kutsal günlerini tatil edecek kadar hassas davranıyorlar. Herkes gidip kilisesine ayinini yapıyor kitabını okuyor… Bizden iyiler vesselam taktir ediyorum bu bağlılıklarını dinleri ne olursa olsun mühim olan o sadakatleri değil mi.... Bir de biz yakalayabilsek o sadakati..!
Meydana açılan kiliseyi ve kayıt olanlara verdikleri bursu duyunca(misyonerler sizii) bir de akın akın dolduran gençleri görünce eehh maşallah dedim ne diyimm… Tabi tabi gidin gidin cami de neymiş canım.. Sizi anca kiliseler açar evlatlarım.. (!)
*
_Ölünce nasıl bilirdinizz diye sorduklarında da ..
hiç camiye gelmiyodu kii nasıl bilelim nerden bilicez kardeşim derler ardınızdan sonra :) Onun da çözümü var korkmayın e artık kiliseden sorarız sizi nasıl bilirdiniz diye papaz efendiye :)
_ iyi bilirdik evladım hiç çıkmazdı müslümandı ama camiye hiç gitmezdi bize ayırdığı vaktin tırnak ucu kadarını camiye  ayırmışlığı yoktur, valla çok memnunuz gurur duyuyoruz kendisiyle, bizim eserimiz o, başardık ayırdık kopardık onu tamamen onurluyuz  :) :P 
 
cıkscıkss...
 
 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !