Ben küçükken....

*İlkokulda en yakın arkadaşım okulun bahçesindeki demirlerde otururken, aşağı inmek istediğinde şortunun paçasından asılı kaldığında orda ayakta 15 dakika gülmüştüm J
 
*Mahalle arkadaşımı, balkondan başından aşağı su döküp kahkahalarla gülüp aşağı indiğimde beni iki üç mahalle peşimden kovaladığında da çok gülmüştüm..Ne kovalamacaydı ama çığlık çığlığa hem bağırıyorum hem gülüyorum kaçarken.. O da arkamdan  kızım gel şuraya  dur bak öldürücem seni diye diye..Çok da severdik birbirimizi iyi anlaştığım bir arkadaşımdı halbu ki ama işte işin içine su girdi :) Yakalandığımda beni döveceğini bildiğim halde yine de gülüyordum:D
Ama yok dövmedi... Hortumla o da beni sulamıştı bir gün :))
 
*Küçükken merak bu ya.. Yani oldukça küçükken hem de. Benim bir küçüğüm kız kardeşime yaptıklarımdan pişmanım evet itiraf ediyorum.. Ben ne kadar cadıymışım..
 
Hatırlıyorum.. Bir gün annem su ısıtıyor elektrikli ısıtıcıyla.. Bana da sıkı sıkıya tembih etti bak bu cıssss sakın elini sokma diye.. Ben de tamam anneci dedim ama meraktan da çatlıyorum.. O sırada da baktım benim esoş paytak paytak sallana sallana geliyor.. Tahmin ettiğiniz şey oldu evet..Tuttum elinden götürüp soktum elini içine yavaşça , tepkiyi bekliyorum ne olacak diye, e ne olsun bastı çığlığı:) sahiden cıssmış demekki hee… Hiiiii aman Allahım ne canilik dimi :) cıks cıks … Yazık ya kuzum benim hiç bişiden haberi yok geldi benimle öyle..:) Daha fenası var ki bunun, onu anlatmak istemiyorum, utandım ay..
Yine bir keresinde de bebekken bizimki, üstünü örtücem diye uyurken beşiğinde,evde ne bulduysam battaniye yastık falan filan hepsini üstüne koymuşum sonra da gidip anneme, ben kardeşin üstünü örttüm demişim. Annem koşmuş bir bakmış boğuluyo bizim kız.
Yine bir gün ben kendim bisküvi yerken, demişim kardeşim de yesin… E işte ablayım ya ne de olsa:D Bir de bebek tabi nasıl yiyecek o.. Un ufak etmek lazım dimi,  e ağzından versem yiyemez diye mi düşündüm artık nasıl bilmiyorum, bu yüzden olsa gerek ağız harici bulduğum bütün açıklıkları değerlendirmişim.. Burnuna gözlerine kulaklarına doldurmuşum :) sonra yine koşup gidip haber vermişim “anneeciiii ben kardeşe mamam yedirdim” diye :D Allah’tan haber veriyormuşum heee:)) hatırladıklarım bunlar şimdilik..
Öle sabah kahvaltı masasında sohbet ederken konuşup güldük de ordan estiler..
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !